Poznaj najlepsze miejsce do pracy

Posted by in Praca

Praca biurowa jest pożądana przez większość osób, które pracują lub poszukują pracy,. Kojarzy się ona nam z lekka pracą, która nie wymaga większego wysiłku fizycznego. Nie ma przy takiej pracy problemów z upałem, lub zbyt dużymi upałami, na które narażeni są pracownicy pracujący na zewnątrz. Jednak jak się okazuje praca w biurze ma wile zalet, jednak nie tylko zaletami się charakteryzuje, ale również wadami. Każda osoba musi zatem indywidualnie ocenić to co jest dla niej najważniejsze i jak chciałaby pracować.

Praca biurowa – garść zalet

Praca biurowa ma zazwyczaj regulowany czas pracy, tutaj nie ma szczegółowych odstępstw. Chyba, ze pracodawca oferuje nadgodziny. W takim przypadku możliwe jest siedzenie w pracy nawet ponad 10 godzin.

Jednak jak się okazuje siedzenie przy biurku przez tyle godzin może być monotonne i powodować mniejszą efektywność i wydajność pracownika. Jednak z drugiej strony jeśli znamy swój rozkład dnia to nic nie jest w stanie nas zaskoczyć i jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Z tego względu nie mamy stresów wynikających z niespodziewanych zadań, które mamy do wykonania.

A jakie wady?

Wśród nich jest ogromna ilość związanych przede wszystkimi ze złym samopoczuciem i dolegliwościami ze strony głowy, kręgosłupa, jak i nóg. Takie dolegliwości w dłuższej perspektywie mogą się przyczynić do poważnych schorzeń, które stają się zagrożeniem dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Prac przy biurku jest również związana z obciążeniem dla oczu, które przez osiem, a nawet więcej godzin dziennie są wpatrzone w ekran komputera. Z tym zakresie można sobie jednak pomóc ochronnymi okularami, które posiadają specjalny filtr chroniący nasze oczy przed szkodliwymi promieniami emitowanymi przez ekran komputera. Jak jednak radzić sobie z bólami kręgosłupa i jak zadbać o naszą oś ciała? Jest na to doskonały sposób – masaż w biurze.

Masaż w biurze – co to jest?

Masaż w biurze jest już znany w naszym kraju od co najmniej kilkunastu lat, jednak jak do tej pory niestety nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniony. Ogromną popularnością cieszy się na przykład w USA,. Czy w Kanadzie, jak również w Europie zachodniej, czy w Azji. Jednak i u nas powoli zaczyna się dostrzegać jego pozytywne efekty, Wśród nich wymienić można fakt, że po masażu parownik jest bardziej wydajny, jak i również ma więcej chęci do pracy. Masaż taki trwa nie dłużej niż 15 minut, co nie powoduje rozbicia dnia pracy. Wykonuje się go na specjalnym krześle, które pozwala na dotarcie do najbardziej narażonych na ból i napięcie mięśni. Jeśli z takiego masażu pracownik korzysta regularnie to spada u niego zagrożenie zwyrodnieniem, jak i poważnym uszkodzeniem kręgosłupa. Warto zatem korzystać z takich zabiegów,ponieważ nie tylko są one korzystne dla pracownika, ale również i dla pracodawcy.