Praca od zaraz!

Posted by in Bez kategorii

Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy pokazuje jednak pewne stałe elementy. Cały czas wiele osób poszukuje pracy w swoim zawodzie, wiele pracuje i studiuje jednocześnie, chociaż  kierunek studiów ma niewiele wspólnego z tym, czym zajmują się po zajęciach. A część osób po prostu nie szuka stałego zatrudnienia dorywczo dorabiając.

Jest praca, ale kandydatów brak

Czytając ogłoszenia o pracę nie sposób ominąć te skierowane są do przyszłych handlowców. Wiele firm poszukuje swoich przedstawicieli nie mogąc znaleźć odpowiednich osób. Sami kandydaci też niezbyt chętnie składają dokumenty aplikacyjne na tego typy stanowiska. Być może bierze się to z przekonania o niewielkim prestiżu, braku stałych zarobków czy całkowitej dyspozycyjności. Wiele osób traktuje tę pracę jako etap przejściowy. Odstraszać może też wymagana duża odporność na stres i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Sami pracodawcy zauważają, że duża część zarówno kandydatów, jak i handlowców jest przeciętna, niczym się nie wyróżnia, nie są kreatywni, a jedynie powielają utarte schematy. Widać więc, że jest praca dla przedstawicieli handlowych, są oni poszukiwani przez wiele firm, często jednak kandydaci nie są przygotowani do wymagań, jakie zostają przed nimi postawione.

Idealny przedstawiciel handlowy

Jak powszechnie wiadomo ideału nie istnieją, ale warto dążyć do tego, aby móc się do nich zbliżyć, a przy okazji osiągnąć swoje małe, prywatne sukcesy. Jedną z firm oferującą pracę i możliwość rozwoju  jest IQFM Ackermann – organizacja zapewniająca kompleksową obsługę w branży field marketingu. Od kandydata wymagane są doświadczenie na podobnym stanowisku, gotowość i motywacja do podejmowania ciągłych wyzwań, dyspozycyjność i czynne prawo jazdy kat. B. Skuteczny przedstawiciel handlowy powinien też posiadać podstawową znajomość branży oraz liczne kompetencje miękkie umożliwiające mu komunikację z klientem, negocjowanie, zarządzanie czasem, a także zdolność do motywacji samego siebie. Pracodawcy w zamian oferują możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego, rozwój kompetencji miękkich oraz udział w szkoleniach.

Przedstawiciel handlowy to zawód poszukiwany przez pracodawców. Brakuje kandydatów, którzy wykażą się zainteresowaniem  branży i chcą inwestować w siebie odbywając dodatkowe kursy, szkolenia.