Prezent dla dziecka – maskotka

Posted by in Zakupy

Każdy z nas miał w dzieciństwie swoja ulubiona maskotkę. Pluszak to doskonały prezent dla dziecka, zwłaszcza małe dzieci lubią bawić się pluszowymi stworami. Maskotka to prezent uniwersalny, doskonały zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki.

Małe dzieci na swoich maskotkach odgrywają role, które podpatrują u swoich rodziców – maskotki staja się dziećmi którymi nasze dzieci się opiekują, staja się pacjentami w czasie zabawy w lekarza, pasażerami podczas zabawy w kierowcę i uczniami w zabawie w szkołę. Kupując maskotkę, warto zwrócić uwagę na materiały z których została ona wykonana. Bardzo miękkie maskotki, wykonane z puchatych materiałów, z czasem mogą zacząć się pruć i mechacić. Może to sprawić maluchowi sporo zawodu, zwłaszcza jeśli mocno zaprzyjaźni się ze swoim pluszowym przyjacielem. Najlepiej aby maskotka wykonana była z nieprującego się i wytrzymałego materiału.

Pod tym względem najlepiej sprawdzają się zabawki z tradycyjnego pluszu lub aksamitu. Ważne też aby maskotka dała się łatwo uprać. Dobór odpowiedniego materiału szczególnie ważny jest w przypadku dzieci z alergią na kurz. Zabawki takich dzieci muszą być często prane i nie mogą pochłaniać zbyt wiele kurzu. Maskotki złej jakości szybko wylinieją lub zdeformują się po kilku praniach. Duże maskotki efektownie wyglądają, ale trudno się nimi nieraz bawić, dlatego lepiej wybrać mniejszą maskotkę, z którą dziecko będzie mogło położyć się spać, lub schować ją do plecaka jadąc z rodzicami w dalsza podróż.

Jeśli dziecko posiada jakąś ulubioną postać z bajki, możemy podarować mu wzorowaną na niej maskotkę (np. Króla Lwa lub Kubusia Puchatka), trzeba się wtedy jednak liczyć z o wiele większym wydatkiem. Maskotki takie są zazwyczaj sporo droższe w związku z kosztami zakupu licencji przez producenta. Nowością są pluszaki (misie, owieczki, króliczki i inne zwierzęta), które można sememu zaprojektować oraz dokupić im odpowiednie ubranka. Takie zabawki można nabyć w markowych sklepach, jednak są dość kosztowne. Tak naprawdę nie ważne jest jak okazałą i jak drogą kupimy zabawkę, ważne jest aby pobudzała ona dziecięcą wyobraźnię.