Proste włosy nie muszą być marzeniem

Posted by in Zdrowie i uroda

Niesforne loki mogą wyglądać pięknie, jednak większość z nas zwykła na nie narzekać. Wiele kobiet marzy o prostych włosach, które pozwalają na tworzenie ciekawych fryzur oraz wydają się być znacznie łatwiejsze w stylizacji. W jaki sposób można okiełznać niepokorne loki, które wydają się być odporne na wszelkie zabiegi?

Prostowanie włosów jest jednym z tych rozwiązań, z którego współczesne kobiety korzystają najchętniej. Co zrobić, by mieć piękne, proste włosy? Z jakich metod można skorzystać? Specjalne płyny do prostowania lub działanie wysokiej temperatury to metody, z których panie korzystają najchętniej. Prostownica może jednak zniszczyć włosy, dlatego też z tej metody nie można korzystać zbyt często. Prostowanie włosów mogą też ułatwić specjalne kosmetyki, np. szampony i odżywki, które pozwalają osiągnąć efekt prostych włosów.

Kobiety, które chcą pokonać swe niesforne loki, mogą też skorzystać z innych metod. Jednym z najbardziej tradycyjnych rozwiązań jest zastosowanie pomady, pod której ciężarem włosy lekko się prostują. Należy jednak pamiętać, że osiągnięty w ten sposób efekt nie trwa zbyt długo, a lepkie włosy są ceną, jaką trzeba zapłacić za chwilowe ujarzmienie loków. Proste włosy można też osiągnąć dzięki zastosowaniu oliwki i uczesaniu się podgrzanym, metalowym grzebieniem. Ponieważ prostowanie włosów w ten sposób może się skończyć ich zniszczeniem, zabieg taki nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem.

Bezpiecznym i skutecznym zabiegiem może się okazać tzw. trwała falista, która oferowana jest w wielu salonach fryzjerskich. Tu można skorzystać z profesjonalnych zabiegów, dzięki którym prostowanie włosów nie narazi ich na uszkodzenie. Dzięki temu można mieć i proste, i zdrowe włosy, które z pewnością okażą się ozdoba każdej kobiety. Warto skorzystać z proponowanych w tym artykule metod, można też poszukać więcej ciekawych informacji. Więcej tutaj.