Przełomowe wynalazki muzyczne

Posted by in Rozrywka

Muzyka swego czasu nie była tak popularna i łatwo dostępna jak w czasach dzisiejszych. Można jej było wysłuchać jedynie na koncertach, na żywo. Dla wielu ludzi obecnie niewyobrażalne jest to, aby nie mogliby oni w każdej chwili wyciągnąć z kieszeni jeansów swojego odtwarzacza mp3, czy komórki i posłuchać swoich ulubionych piosenek ulubionego wykonawcy, czy też zespołu, który uwielbiają.

Jest tak, ponieważ dla wielu ludzi muzyka jest swego rodzaju odskocznią od szarej rzeczywistości i codziennych, powszechnych problemów. Po ciężkim i stresującym dniu w pracy, czy szkole, gdy nie wykonali oni zadań wytyczonych przez szefa, czy źle napisali sprawdzian lub kartkówkę, chcą oni zrelaksować się, i robią to za pomocą muzyki. Niektórzy w tym samym celu, dla którego niektórzy słuchają godzinami muzyki, uprawiają sporty. Bieganie, siłownia, piłka nożna, koszykówka, squash, tenis, cokolwiek. Większość jednak zamiast się pocić i męczyć woli w spokoju usiąść, założyć słuchawki i posłuchać piosenek, które kocha.

Dlatego też muzyka jest bardzo ważna, niemalże niezbędna niektórym do ich prawidłowego funkcjonowania. Jak wyżej jednak zostało wspomniane, nie zawsze muzyka była „na wyciągnięcie ręki”. Muzyki można było posłuchać jedynie podczas koncertów granych na żywo. Było to też dla większości zwykłych, szarych ludzi zbyt drogie, nieliczni mogli więc sobie na to pozwolić. Swego rodzaju przełom nastąpił na początku wieku dwudziestego, gdy wynalezione zostało pierwsze urządzenie odtwarzające muzykę, a mianowicie, gramofon.

Urządzenie to mimo wszystko było dość drogie i wciąż nie dostępne dla sporej grupy ludzi. Z czasem do użytku zostały wprowadzone płyty CD. Powstały także przenośne odtwarzacze, takie jak popularny walkman, czy discman. Te urządzenia zostały następnie wyparte przez odtwarzacze mp3, które są obecnie bardzo tanie i dosłownie zalewają świat w ekspresowym tempie, co pozwala wszystkim fanom muzyki cieszyć się nią praktycznie zawsze i praktycznie wszędzie, w każdym miejscu. Więcej tutaj.