Relaks w ogrodzie

Posted by in Inne

Cieplejsze dni skłaniają do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ogród, taras czy nawet zwykły balkon – mogą stać się oazą wypoczynku jeśli odpowiednio zaaranżujemy ich przestrzeń. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas urządzania miejsca popołudniowego relaksu.

Przede wszystkim pamiętaj, że nawet niewielki balkon możesz zaaranżować w iście królewski sposób – ważne, by odpowiednio wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Dlatego polecamy, by zwykły fotel czy leżankę zastąpić podwieszanym fotelem hamakowym. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – prostych, bądź wyposażonych w podpórkę pod nogi. Dzięki temu, oszczędzając miejsce, możesz cieszyć się komfortem porównywalnym do przepastnego fotela ogrodowego.

W prosty sposób można rozwiązać też kwestię mebli ogrodowych. Wystarczy, że zdecydujesz się na komplet składany. W zależności od tego czy stoi on pod gołym niebem (w ogródku lub nieosłoniętym tarasie), możesz wybrać zestaw z żelaza (najsolidniejszy, ale i najdroższy), impregnowanego drewna (naturalny, choć wymagający regularnej pielęgnacji), bądź plastikowy (stosunkowo tani, łatwy do utrzymania w czystości, choć mało wytrzymały).

Jeśli dysponujesz większą przestrzenią na tarasie lub w ogrodzie, warto pomyśleć o klasycznym hamaku. Dzięki temu, iż można powiesić go nie tylko między drzewami, ale i specjalnym stelażu, znajdziesz dla niego dowolnie wybrane miejsce.

Nie zapomnij też o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Zwłaszcza, jeśli czas pod gołym niebem spędzasz w godzinach okołopołudniowych. Koniecznie zaopatrz się w parasol. W przypadku tarasu możliwe jest zamontowanie markizy. Szczególnie polecamy modele zwijane (ręcznie bądź automatycznie). Dzięki temu w zależności od pory i temperatury możesz korzystać z kąpieli słonecznych lub odpoczywać w przyjemnym cieniu. Dzięki temu na pewno wspaniale odpoczniesz na świeżym powietrzu, poczujesz czym jest prawdziwy relaks.