Rola lokalnych portali w dziedzinie nieruchomości

Posted by in Nieruchomości

ogłoszenia nieruchomościOd kilku lat na naszym rynku nieruchomości panuje swojego rodzaju zastój, polegający na tym, że znacznie zmniejszyła się liczba zawieranych transakcji kupna-sprzedaży poszczególnych nieruchomości – najbardziej jest to widoczne w dziedzinie domów i wszelkiego rodzaju działek, zarówno budowlanych, jak i rekreacyjnych czy rolnych.

Wszystko to powoduje, że na rynku jest coraz większe nagromadzenie ofert, właściciele po kilka lat usiłują sprzedać swoja nieruchomość, obniżając stopniowo cenę oraz ogłaszając się coraz szerzej. Właśnie bardzo istotnym narzędziem sprzedaży nieruchomości, a więc poszukiwania kupca, są ogłoszenia nieruchomości – w tym względzie na pewno nie należy żałować pieniędzy czy czasu, aby jak najszerzej rozpropagować wiadomość o danej ofercie, maksymalnie ja uatrakcyjnić i pozwolić ją odnaleźć wśród setek tysięcy innych ofert. Są pewne nieruchomości, na które można szukać chętnych zarówno na rynku lokalnym, jak i w całej Polsce czy nawet za granica, są z kolei takie, które tylko rynek lokalny może posiadać w zainteresowaniu. Takim przykładem nieruchomości na rynku lokalnym mogą być mieszkania czy domy położone na terenach miast lub w ich pobliżu w sytuacji, kiedy dana okolica nie jest atrakcyjna pod względem turystycznym.

W takich sytuacjach najbardziej skuteczne mogą okazać się ogłoszenia nieruchomości zamieszczane na lokalnych portalach, zapewnia to szybsze dotarcie do danych ogłoszeń przez osoby zainteresowane. Jeśli ktoś szuka na przykład mieszkania czy działki w danej miejscowości, faktycznie nie szuka ofert na portalach ogólnopolskich, lecz w pierwszej kolejności na takim lokalnym portalu, jest tam więcej ofert, a ponadto są one często aktualizowane.

Podobnie dużo ofert jest zamieszczanych właśnie na takich portalach lokalnych, które są w ogromnej większości jako bezpłatne dla ogłoszeniodawców. Dopiero w następnej kolejności właściciele nieruchomości zamieszczają ogłoszenia dotyczące swoich ofert w dużych ogólnopolskich portalach, chociaż należy dodać, że coraz częściej te właśnie duże portale są również bezpłatne dla ogłoszeniodawców, a poszczególne ogłoszenia są tak pogrupowane, by bez problemu znaleźć interesujące ogłoszenie z danego miasta czy okolicy.