Schudłeś, ale czy zdrowo?

Posted by in Poradniki

Schudłeś już kilka kilogramów? Wspaniale. Jesteś zadowolony bo szybko zauważyłeś efekty. Czy jednak schudłeś zdrowo? Czy może kilka dni głodówki sprawiło, że tylko pozornie wyglądasz lepiej?
Dobra dieta nie powinna opierać się na morderczym nic niejedzeniu. Moda na wykluczenie z posiłków ważnych składników odżywczych tylko po to, by zrzucić 5-6 kilogramów już dawno minęła. Chociażby dlatego coraz więcej diet zostaje poddanych badaniom. Warto tutaj wspomnieć chociażby dietę dukana, która jak się obecnie okazuje może powodować wiele skutków ubocznych.

Zdrowy styl życia to najlepsza dieta
Dawniej każdy kto chciał schudnąć miał przed oczami mordercze głodówki. Likwidacja z posiłków najpierw słodyczy, później jedzenia typu fast food, wreszcie także tego co cenne i odżywcze.
Dzisiaj najnowsze diety działają już nieco inaczej i mają inne cele do spełnienia. Przede wszystkim uczą tego jak jeść zdrowo jak być w formie.
Diety oceniane najlepiej w światowych rankingach wcale nie zakładają że trzeba chodzić głodnym. Przede wszystkim likwidują z naszych posiłków nadmiar zbędnego cukru i tłuszczów, czyli tego, co najbardziej nam szkodzi.
Zwykle po kilku etapach takiej diety, które trwają około 1,5 miesiąca przyzwyczajamy swój organizm do zdrowego stylu życia. Nie mamy już potrzeby zatruwania swojego organizmu. Co więcej, sami napędzamy się do kolejnych ćwiczeń i staramy się by nasz organizm czul się z nami dobrze.

Dieta to jedno, ćwiczenia to drugie
Dieta przede wszystkim pozwala usunąć z naszego organizmu toksyny i szkodliwe substancje. Zwykle sprawia też, że szybko widzimy poprawę naszego wyglądu bo uciekają kolejne kilogramy. Sama dieta nie wystarczy jednak do tego, by rzeczywiście móc wyglądać idealnie i być zdrowym.

Do wysiłku fizycznego trzeba jeszcze dodać ćwiczenia. Wcale nie muszą one zajmować nam wiele godzin dziennie i wyciskać z nas siódme poty. Czasem nawet godzina treningu dziennie, powtarzana cyklicznie 3-4 razy w tygodniu wystarczy, by nie tylko wyrzeźbić swoje ciało, ale także by znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną.
Sport, zwłaszcza fitness to idealny sposób na odprężenie i zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy. Każdy z nas powinien zarezerwować sobie takie 40 minut zdrowego odpoczynku każdego dnia.