Serwisy społecznościowe

Posted by in Internet

Serwisy społecznościowe to chyba najpopularniejsze strony odwiedzane przez internautów. Zrzeszają one grupy ludzi w podobnym wieku, z tej samej klasy, z tego samego kraju. Łączą też ludzi o podobnych marzeniach, zainteresowaniach, problemach etc. Prawie każdy korzysta z takich portali lub kiedykolwiek w swoim życiu był członkiem jakiegoś serwisu społecznościowego czy jakiejkolwiek społeczności internetowej.

Nawet jeśli jeszcze nie mamy facebooka, prawie każdy z nas korzysta czasem z tlena, gadu-gadu, aqq, skypa lub jakiegoś innego komunikatora. Większość ludzi w Polsce ponadto używa regularnie naszej-klasy a jeszcze kilka lat temu używali grono. net. Dziś rekordy popularności biją facebook. com oraz twister, jednak z pewnością w ciągu kolejnych lat z pewnością pojawią się kolejni liderzy Internetu, na których stronach każdy będzie zakładał swoje konto i zachęcał do tego znajomych. Takie serwisy są (a przynajmniej mogą być) bardzo przydatne. Można uzyskać porady kulinarne, psychologiczne, porozmawiać o sprawach sercowych, łatwiej też zorganizować jakąś imprezę, happening, czy wyjazd z przyjaciółmi. Szczególnie studenci uwielbiają chociażby facebooka, bo dzięki niemu mogą sobie systematycznie i skutecznie przesyłać wszystkie ważne informacje i utrzymywać kontakt poza uczelnią. Wielu ludzie nawet uczy się grupowo na serwisach.

Szybki przepływ informacji i towarzystwo (wirtualne, ale jednak) kolegów z uczelni czy klasy sprzyja skutecznemu przyswajaniu materiału. Wielu ludzi posiada te konta także dlatego, że po prostu pragnie dzielić się z innymi regularnie swoimi przemyśleniami, przeżyciami, opowiadać o tym, co aktualnie robi, z kim spędza czas, itd. Serwisy przydają się, gdy chcemy utrzymywać stare kontakty oraz, gdy pragniemy uzyskać nowe. Wiele osób w ten sposób poznało nowych przyjaciół lub znalazło miłość. I przede wszystkim, możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o innych, nie wypytując ich o wszystko. A jak wiadomo ludzie z natury są ciekawi świata i innych osób.

Takie serwisy społecznościowe jak facebook czy nasza-klasa to idealne środowisko dla osób, które lubią wszystko wiedzieć. Oczywiście są też minusy tej sytuacji: Szef może przez przypadek dowiedzieć się o nas czegoś, czego nie chcielibyśmy mu o sobie mówić lub jakiś kolega czy koleżanka może zobaczyć nas w sytuacji niekoniecznie będącej powodem do dumy. Należy więc uważać na to, co wypisujemy i wstawiamy jako członkowie serwisów społecznościowych. Więcej na podobne tematy tu.