Stereotypy ciążowe

Posted by in Kobiety

Utarty stereotyp mówi, że ciąża to rosnący ciężki brzuszek i wymyślne kulinarne zachcianki, zmuszające posłusznych mężów biegać każdej nocy do sklepu po najróżniejsze przysmaki. Nie może też zabraknąć tutaj zmian nastrojów i innych trudów życia codziennego. Z pewnością niesie to ze sobą mnóstwo prawdy. Ciąża niesie ze sobą jednak jeszcze istotny problem, mogący łatwo zburzyć delikatny spokój ciężarnej kobiety.

Garderoba. Choć każdy ma świadomość na temat istnienia odzieży ciążowej i z prostych powodów zna konieczność jej stosowania, to jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielki może okazać się to problem. Nie sztuka przecież kupić dodatkową parę spodni, czy dwie nowe bluzki, bo stare się zniszczyły lub wyszły z mody. Ciężarna kobieta w miarę postępującego zaawansowania swojego stanu przeżywa sytuację przypominającą opróżnienie całej szafy. Nagle okazuje się, że nie ma nic, co by mogła założyć. Nie mówiąc już o jakimkolwiek wyborze, a przecież kobiety tak kochają różnorodność!

Pierwszym szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że odzież ciążowa produkowana jest w końcu z gustem. Do niedawna jeszcze kobiety były skazane na ubrania jedynie praktyczne, które nic nie miały wspólnego z trendami i ciekawym stylem. Przyszłe mamy przecież też chcą czuć się atrakcyjnie. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że do użytku weszły tak zwane pasy ciążowa. To jeszcze wciąż nowość, ale już zyskała ogromną popularność. Nie ma się co dziwić. Pasy ciążowe są niezwykle praktyczne i mają wiele zastosowań. Oczywiście rozwiązują wspomniany już problem związany z garderobą. Okazuje się, że kobieta w ciąży nie musi wymieniać całej zawartości swojej szafy. Pas ciążowy ukryje wszelkie niedoskonałości w ubiorze. Za krótka bluzeczka albo niedopięte spodnie nie będą stanowić już problemu.

Pas dobrze komponuje się z ubiorem i może nadać nawet nieco elegancki oraz służyć jako przedmiot dodatku i ciekawych kombinacji. Jest wykonany z dobrej jakości materiałów i dostępny w różnych kolorach, dlatego też daje sporo możliwości w tym zakresie. A czy suplementy z kwasem foliowym są wskazane w czasie ciąży?