Suknia ślubna – jak ją wybrać?

Posted by in Moda

Dzień ślubu jest wyjątkowy dla każdej pary młodej. Przyszli państwo młodzi dbają o to, aby sala i jej wystrój jak najlepiej spełniał ich oczekiwania, by goście byli zadowoleni, a wszystko było na jak najwyższym poziomie. Każda panna młoda chce w dniu ślubu czuć się wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju i zachwycać wszystkich swoim wyglądem.

Dlatego też tak ważny jest dobór sukni ślubnej – to ona przyciąga wzrok zgromadzonych gości. Jej poszukiwania zazwyczaj są żmudne, a dobór odpowiedniej jest czasochłonny.

Przy wyborze sukni ślubnej panna młoda powinna wziąć pod uwagę przede wszystkim własny gust. Kreacja powinna jednak podkreślać piękno i atuty panny młodej, zbyt wymyślna może sprawiać wrażenie, że kobieta jest przebrana, a nie ubrana, a to może mieć fatalne skutki dla samopoczucia w tak ważnym dniu. Dlatego przeglądając suknie, szczególnie w internecie, należy brać pod uwagę, że prezentowane są one na modelkach o mikrych kształtach, a fotografie odpowiednio przerabiane przez specjalistów.

Poszukiwania idealnej sukni warto prowadzić z zaufanymi osobami – mamą czy przyjaciółkami. Spojrzą one krytycznym okiem na wybór przyszłej panny młodej i szczerze ocenić prezencję sukienki. Warto posłuchać również porad salonów sukien ślubnych (lista salonów dostępna tutaj) – widziały już one niejedną pannę młodą, a specjalistki pomogą w doborze odpowiedniego kroju do figury, a także niezbędnych akcesoriów, ja welon, wiązanka ślubna czy nawet fryzura. Poważnym firmom zależy, aby nosząca ich kreację panna młoda wyglądała zachwycająco- jest wtedy żywą reklamą firmy.

Co ważne – poszukiwania sukni ślubnej należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, nie później niż 3 miesiące przed ślubem. Każda suknia wymaga zazwyczaj wielu poprawek krawieckich, nie można więc pozwolić sobie na nie w ostatnim momencie, szczególnie, że zakład może mieć liczne zamówienia, co wydłuży czas oczekiwania.

Przy doborze sukni warto również zwrócić uwagę na pana młodego- jego karnację, tuszę czy wzrost. Wszak do idealnej panny młodej potrzebny jest tak samo idealny pan młody, a wygląd nowożeńców powinien komponować się harmonijną całość.