Tapeta w nowoczesnym wydaniu

Posted by in Wnętrza

Tapety to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sposobów wykańczania i ozdabiania ścian. Dzięki nim możemy łatwo urozmaicić pomieszczenie i nadać mu zupełnie nowy charakter. Tym bardziej, że w nowoczesnych aranżacjach tapety to już nie tylko okładzina dla wszystkich ścian pokoju. Dzięki sprawdzonym wnętrzarskim trikom, możemy wykorzystać tapety w nowoczesny i naprawdę efektowny sposób.

Tapety nie wychodzą z mody od wielu lat. Z każdym kolejnym rokiem możemy przebierać w coraz to wymyślniejszych wzorach, kolorach czy fakturach. Nie dziwi zatem, że tapety są tak bardzo popularne. Dotychczas, zwykło się tapetować wszystkie ściany w pomieszczeniu tym samym produktem, co mogło powodować, ze zbyt wzorzysty deseń przytłaczał pomieszczenie i wpływał dekoncentrująco na mieszkańców. Obecnie bardziej minimalistyczne podejście do wykorzystania tapet sprawdza się świetnie. Oto kilka ciekawych pomysłów, jak nowocześnie i stylowo zaaranżować mieszkanie z wykorzystaniem tapet!

Wzorzyste akcenty

Tapety możemy wykorzystać tak naprawdę w większości pomieszczeń w mieszkaniu. Sprawdzą się świetnie, w przedpokoju, salonie, czy sypialni. Aby wzór i kolorystyka tapety nie zdominowała całego wnętrza, możemy wykorzystać ją np. na tylko jednej ścianie. Pozostałe możemy wtedy pomalować w kolorach, które będą nawiązywały do tych, które zostały wykorzystane na tapecie. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie jedynie np. kilku pasów tapet w wybranych miejscach – możemy np. pokryć wzorzystą tapetą powierzchnię między dwoma oknami. Jeśli dysponujemy dużą, otwartą przestrzenią, warto jest wydzielić np. kącik jadalny, pokrywając ściany w tym miejscu jednym wzorem tapety.

Innym szalenie ciekawym i niezwykle efektownym pomysłem na wykorzystanie tapet, jest umieszczanie ich w ramkach! Materiał będzie w takim przypadku świetnie wyeksponowany i z pewnością pomysłowość takiego rozwiązania zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości. Warto jest odpowiednio dopasować kolorystycznie ramkę do tapety, tak aby efekt był jeszcze bardziej spektakularny. Poszukując ciekawych wzorów, warto zajrzeć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/farby-i-malowanie/tapety-i-tkaniny

Nietypowo wykorzystana tapeta może być niezwykłym elementem wystroju wnętrza. Warto jest zdecydować się na takie rozwiązanie, bo dzięki tapetom nie tylko nadamy wnętrzu nowy charakter, ale także dodatkowo zabezpieczymy ściany i łatwiej będziemy mogli utrzymać je w czystości.

Zdjęcie: foter.com