Tradycyjny kantor? Zapomnij! Nastała era internetowych kantorów

Posted by in Finanse

Rozwój różnego rodzaju portali internetowych, na których dostępne są usługi, które wcześniej były tylko offline, robi wrażenie. Już raczej staje się to normą niż ciekawym wyjątkiem. Co więcej, żeby poprawić swoją pozycję w tradycyjnej sprzedaży czy usługach, należy zbudować mocną pozycję w świecie wirtualnym. Są jednakże miejsca, które właśnie skupiają się głównie na sieci udanie rywalizując z placówkami tradycyjnymi. Tak jest w przypadku e-kantorów.

Choć tego typu platformy wymiany walut online są już jakiś czas na naszym rynku, to dopiero od niedawna pojawiło się większe zainteresowanie takimi usługami. Wynika to z zapewne faktu, iż po pierwsze ciężko się przestawić na taki sposób transakcji, jeśli zawsze korzystaliśmy z tradycyjnego kantoru. To zmiana dość znaczna, lecz jak pokazuje praktyka podobnych inicjatyw, które są już dla nas bardzo powszechne (na przykład korzystanie z bankowości elektronicznej), to tylko kwestia czasu, jak stanie się to zupełnie normalne. Szczególnie, że żyjemy w czasach mediów społecznościowych, w których każdy może wyrazić swoje zdanie o nowych usługach. Może powiedzieć to otwarcie, bez ogródek wytknąć błędy czy pochwalić za sprawną obsługę. Jeśli więc planujemy skorzystać z internetowego kantoru, to warto przed wybraniem odpowiedniej platformy przeglądnąć opinie na ten temat.

Najczęściej jest tak, że jak coś wybieramy to zwracamy uwagę na szereg czynników, spośród, których cena często decyduje o wszystkim. Na szczęście nie zawsze tak jest. Wielu z nas bowiem przekonało się już, iż jak coś jest tanie, to może kryć ukryte wady. Dla jasności – nie musi tak być, ale czasami jest to spotykane. Wybierając więc e-kantor nie sugerujmy się tylko ceną, sprawdźmy także inne rzeczy. Na przykład to, czy internetowy kantor ma biuro obsługi klienta i jak w ogóle firma jest dostępna dla klientów. Warto też sprawdzić, czy firma posiada certyfikaty, a może i nagrody. Ważnym czynnikiem jest także, aby sprawdzić czy dany kantor jest obecny w różnych porównywarkach kantorów.

Istotną kwestią jest także dokładne sprawdzenie pozycji firmy pod kątem jej kondycji finansowej. O tym parametrze świadczą kapitał zakładowy oraz wartość realizowanych obrotów. Nie zaszkodzi, jak sprawdzimy także formę prawną danego kantoru, a również to jak długo dana firma działa na rynku, jaką ilość osób zatrudnia. To kluczowe sprawy, które pomogą nam wybrać najlepszy internetowy kantor.