Trochę jej nie lubimy, trochę jej zazdrościmy – Anja Rubik

Posted by in Moda

Ostatnio zrobiło się o niej jeszcze głośniej, szczególnie w Polskim gronie osób, które niespecjalnie doceniają jej talent. Wszystko za sprawą linii perfum, którą wypuściła Anja oraz jej udziału w kolejnej edycji programu Project Runway. Dlaczego nasi amerykańscy znajomi doceniają ją bardziej? Dlaczego w Polsce trochę się jej czepiamy?
Kilka dni temu można było natknąć się w Internecie na dosyć ciekawy wywiad z Anką, przeprowadzony przez prezenterkę programu Kobiecym okiem. Rozmowa dosyć ciekawa szczególnie jeśli wcześniej nigdy nie mieliśmy okazji posłuchać Anji w takiej szczerej rozmowie. Niestety podczas wywiadu wyszła na światło dzienne trochę smutna prawda. Anka słusznie zauważyła, że to w Polsce najczęściej zarzuca się jej anoreksję, nadchodzącą emeryturę. W Ameryce nikt nigdy jej tego nie mówił tak otwarcie. Od razu pojawia się pytanie, dlaczego tak bardzo czepiamy się naszej światowej gwiazdy?

Polacy nie lubią ludzi chudych
Można by rzec bez obaw, że brzydzimy się chudością. Wkurzają nas szczupłe gwiazdy, bo sami zwykle nie jesteśmy idealni. Niestety, trochę nie trzymamy się tutaj zasady chude jest brzydkie, grube jest ładne. Kiedy bowiem ta sama gwiazda nabierze kilku krągłości, od razu wytykamy ją palcami, twierdząc, że wygląda nieapetycznie. Nasz narodowy ideał, staje się tym samym trochę trudny do sklasyfikowania. „Za” towarzyszy nam przy każdej opinii.

Polacy, nie lubią gdy komuś udaje się zbyt wiele
Fajnie, że mamy narodowe gwiazdy, ale któryś sukces z rzędu to już przesada. Anją jest supermodelką i fajnie, ale żeby jeszcze wypuszczać linię perfum i na dodatek dorabiać w programie telewizyjnym. Nie no to już trochę zbyt dużo szczęścia na raz. Ktoś ma za dobrze, my mamy ciężkie życie. Niestety, zwykle trochę na własne życzenie.

Polacy nie lubią bogatych kobiet
Gdyby Anja była facetem, prawdopodobnie była by dużo bardziej poważana. Jej sukces opisywały by wszystkie gazety. Kobieta, z taką kasą to trochę ponad siły polskich mężczyzn i zawistnych kobiet.

Moda jest dla głupich
Niestety w Polsce wciąż istnieje takie przekonanie, że ładni ludzie nie są tak mądrzy, jak Ci, którzy wyglądają, jak wyglądają. Jeśli kobieta o siebie dba, musi jej brakować piątej klepki. Musi mieć na to czas, nie robić nic innego. Tak samo z pewnością oceniamy Anję. Dobrze się ubiera, dobrze wygląda – więc jest trochę głupia. Oczywiście osądy tego typu są głęboko niesprawiedliwe oraz krzywdzące.
Czy polskie myślenie o modzie i jej ikonach kiedyś się zmieni? Prawdopodobnie tak, ale czy ta zmiana będzie na tyle widoczna, żeby polubić jej przedstawicieli? Zobaczymy.

A może szukasz więcej informacji.