Ubrania, które przechytrzyły modę

Posted by in Moda

Moda potrafi się zmieniać bardziej niż Mickey Rourke, przyprawiając nas o zawrót głowy, a nasze portfele o poważne poczucie pustki wewnętrznej. Odtrutką na to jest opieranie się na sprawdzonych i ponadczasowych ubraniach, które nie chcą się zestarzeć

1. Trampki

Aby nie kochać tych butów trzeba mieć serce zimne jak głaz, albo umysł zepsuty nowinkami projektantów. Prawda jest taka, że trampki, ze słynnymi Conversami na czele, to buty nie tylko bardzo wygodne i przewiewne, ale także szalenie stylowymi, pasującymi do bardzo wielu stylizacji. Ponadto niektórzy twierdzą, że trampki są butami na każda porę roku, sprawdzając się zarówno w czasie upalnego lata, jak i w przypadku długich zimowych spacerów. Co to tego ostatniego, nie sposób w pełni się z tym zgodzić, jednak wyznawcy tego rodzaju obuwia, mają swoje zdanie i raczej nie zamierzają go zmieniać. Co więcej, dla wielu osób trampki to też swoisty sposób życia – tzn. są one wyrazem dawnego młodzieżowego buntu, a także luzu i wyznawaniu wolności wewnętrznej, która nie jest ograniczona konwenansami.

2. Jeansy

Te spodnie zawojowały świat i wyraźnie nie chcą zejść z jego grzbietu. Pierwsze modele były uwielbiane przez rolników i pracowników fizycznych – pozwalając na wygodną pracę. Ceniono je także za wyjątkową trwałość. Fenomenalny, bawełniany materiał z czasem doceniło także zacne grono mieszczuchów, chętnie eksperymentując z różnymi kolorami i wzorami tych spodni. Znane są choćby uwielbiane przez ruchy hipisowskie, dzwony czy też kontrowersyjne jeansy z obniżonym krokiem, albo obecnie bardzo modne (wg niektórych hipsterskie) rurki. Jeansy uwielbiamy za to, że są uniwersalne – nadają się zarówno na co dzień, jak i na bardziej eleganckie wyjścia, są także odpowiednie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Noszą je zarówno dzieci, młodzież jak i emeryci. Ponadto wiele modeli doskonale modeluje sylwetkę i poprawia kontur ciała.

3. Ramoneska

To kultowa kurtka, która już od kilkudziesięciu lat wciąż jest na topie. Z początku, czyli w 1928 roku, gdy zaprojektował ją I. Schott – była kojarzona głównie z motocyklistami, rozsławił ją tez Marlo Brando wystepując w niej w filimie: „Dziki”. Z czasem, została chętnie przejęta przez liderów, a potem i miłośników cięższej muzyki – czyli np. Black Sabbath i oczywiście pankowej kapeli Ramones. Ten rodzaj kurtki jest też znakiem sygnałem rozpoznawczym miłośników kultowej modowej depeszy, czyli zespoły Depeche Mode. Jak wygląda klasyczna ramoneska? Powinna mieć przesunięty w bok zamek, nie może w niej zabraknąć także podwójnych klap, ozdobionych ćwiekami i pasa ściągającego.