Urządzamy strefę relaksu w ogrodzie

Posted by in Poradniki

Stworzenie ładnego miejsca w ogrodzie, gdzie można wypocząć to spore wyzwanie. Głównie dlatego, że możliwości jest naprawdę sporo. Na co się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i co lubimy. Niektórzy cenią sobie klasyczną prostotę oraz elegancję. W takim wypadku sprawdzą się klasyczne meble ogrodowe, wykonane z drewna lub rattanu.

Koniecznie trzeba zakupić duży, porządny stół oraz kilka krzeseł. Nie zapominajmy o świetle. W takich miejscach, po zmroku, to właśnie ono odgrywa największą rolę. Jeśli zależy nam na pięknym nastroju, to nie powinniśmy zapomnieć o lampach. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia prądu, to na pewno sprawdzą się klasyczne świece w dużych, szklanych lampionach.

Jeśli zależy nam na tym, by takie miejsce miało bardziej beztroski charakter, możemy stworzyć coś na wzór baru na plaży. Na pewno wiele osób ma przyjemne, wakacyjne wspomnienia z tego typu scenerią. Nie może zabraknąć większej ilości wysypanego piasku, jaki będzie takim tłem dla całej kompozycji. Piasek przywodzi również na myśl skojarzenia z latem i wakacjami.

Koniecznie zakupmy leżaki, na których będzie można się relaksować. Do tego niskie stoliki, na których będzie można postawić zimny napój. Jako oświetlenie doskonale sprawdzą się pochodnie bambusowe, które nie tylko dają światło, lecz również chronią przed owadami. Wystarczy użyć specjalnego antykomarowego oleju. Efekt takiej aranżacji na pewno będzie niesamowity, a nasz ogród zrobi furorę wśród naszych znajomych.

Czasem jednak chcemy, by ogród był takim miejscem, gdzie można się po prostu zrelaksować w ciszy i spokoju. Najlepiej taki relaks przebiega w samotności, z ulubioną książką w ręku, w otoczeniu przyrody. Nie ma chyba nic lepszego. Dlatego warto stworzyć również takie zaciszne miejsce we własnym ogrodzie.

Ważne, by było schowane wśród drzew i krzewów. Wystarczy, gdy między drzewami rozwiesimy wygodny hamak i już będziemy mieli wszystko, co potrzebne. Nie potrzeba nic więcej. Warto również tworzyć swoje własne wymarzone aranżacje ogrodowe. Na pewno możliwości jest ogromnie dużo. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule W ogrodzie, na balkonie, w mieszkaniu… Nowoczesne hamaki sprostają każdemu wyzwaniu!