Używane auto? Na co zwrócić uwagę?

Posted by in Motoryzacja

Podczas zakupu samochodu, od niepamiętnych czasów znakomita większość nabywców decyduje się na samochody używane. Jest to całkowicie zrozumiałe i można śmiało powiedzieć, często bardzo rozsądne rozwiązanie. Co się tyczy rozsądku, nie każdy jednak nabywca podchodzi do tej jakże poważnej transakcji z należyta uwagą. A pułapek jest tutaj wiele.

Częstym błędem, szczególnie pośród początkujących automobilistów jest brak odpowiedniego dystansu do sprawy. Napalają się oni nie rzadko na pierwszy, lepszy napotkany egzemplarz, co potrafi bardzo skutecznie zamknąć oczy na ewentualne wady pojazdu. A przecież wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasz samochodowy rynek wtórny obfituje w samochody powypadkowe. Żaden sprzedawca nie powie nam do końca szczerze, w jakim stanie nasz potencjalny nabytek faktycznie się znajduje. Jest to oczywista kwestia jego interesu a poza tym nierzadko sam nie do końca ma świadomość, co sprzedaje. Tak więc wobec zapewnień dilera należy zachować odpowiednią rezerwę.

Kolejna sprawa; w rzadko którym samochodzie jego powypadkowa przeszłość jest widoczna dla laika. Nie należy więc wybierać się na oględziny samemu. Warto jest skorzystać tutaj z pomocy fachowca, który dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Profesjonalista dysponujący profesjonalnymi narzędziami pomiarowymi takimi, jak na przykład miernik grubości lakieru bardzo szybko ustali powypadkową przeszłość samochodu. Po stanie wnętrza pojazdu będzie w stanie zweryfikować, czy stan licznika odpowiada rzeczywistemu przebiegowi. Będziemy wtedy mogli wycofać się z transakcji, ewentualnie negocjować cenę.

Za to jeśli zdecydujemy się na wybór samochodu sami, nasz nabytek może wkrótce zafundować nam całe pasmo poważnych rozczarowań. tak więc kupując samochód używany musimy wykazać się szczególną ostrożnością i pamiętać, co mówi to jakże popularne porzekadło, nie wszystko złoto, co się świeci. Ta stara jak świat zasada sprawdza się w wielu przypadkach, a tym bardziej w kwestii tak istotne, jak kupno używanego samochodu. Więcej tutaj.