Własne cztery kąty w wielkim mieście

Posted by in Nieruchomości

wroclawPrawie każdy z nas choć raz w młodości zastanawiał się nad „zapuszczeniem korzeni” na stałe, bądź na okres studiów w jakimś dużym mieście. Chcielibyśmy by to miasto przede wszystkim zapewniło nami dostęp do nauki na najwyższym poziomie, do interesującego i bogatego rynku pracy oraz pozwoliło rozwijać swoje horyzonty poprzez szeroko pojęty dostęp kultury, sztuki czy realizacji własnych pasji. 

Miastem spełniającym te wszystkie cechy jest na pewno Wrocław. Właśnie dlatego do mieszkania we Wrocławiu przekonuje się coraz więcej młodych osób, a sporo z nich postanawia zostać tam na dłużej niż tylko okres studiów.

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Osoby przyjeżdżające do stolicy Dolnego Śląska na studia, jak i planujące osiąść w nim na dłużej spotykają się z dylematem związanym z poszukiwaniem lokum. Jednak wybór mieszkania we Wrocławiu nie nastręcza większych trudności. Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków deweloperskich w skali kraju. Nowe osiedla powstają „jak grzyby po deszczu”. Głównie za sprawą napływu zachodnich inwestorów, lokujących swoje fabryki w pobliskiej strefie ekonomicznej, co czyni wrocławski rynek pracy bardziej konkurencyjnym niż gdziekolwiek indziej w kraju, a co za tym idzie stwarza nowe miejsca pracy i zapotrzebowanie na mieszkania dla pracowników z różnych branż. Niebagatelny wpływ na rozwój lokalnego mieszkalnictwa ma również dynamicznie rozwijająca się infrastruktura drogowa czy lotnicza.

Gdzie udać się w poszukiwaniu lokum

Swoje poszukiwania możemy rozpocząć od przeglądania lokalnych ogłoszeń w prasie czy Internecie. Sporo osób decyduje się na pomoc fachowców, czyli wybiera się do agencji nieruchomości, która przedstawi nam najciekawsze oferty, „skrojone na miarę” do naszych indywidualnych potrzeb. Wybierać możemy spośród domów, lokali do wynajęcia (tzw. kawalerek), czy choćby jakże modnych ostatnio mieszkań na „osiedlach zamkniętych”. Jedynym kryterium ograniczającym poszukiwanie wymarzonego mieszkania we Wrocławiu pozostaje więc zasobność naszego portfela.