Wybieramy garnitur na studniówkę

Posted by in Inne

Studniówka to w życiu młodego człowieka bardzo ważne wydarzenie. Od matury, czyli egzaminu dojrzałości dzieli nas zaledwie 100 dni. Tej nocy naszym celem ma być jednak tylko dobra zabawa. Dziewczyny, czasem po raz pierwszy w życiu, zakładają suknie, a panowie na studniówce pojawiają się w eleganckich garniturach.

Garnitur na studniówkę i nie tylko

Najczęściej pierwszy garnitur, a w zasadzie garniturek, mężczyźni kupują na komunię. W kolejnych latach raczej nie inwestuje się w eleganckie stroje dla chłopców, bowiem po chwili i tak okazuje się, że już z nich wyrośli. Studniówka to świetny czas na zakup pierwszego, poważnego garnituru. Przyda się nam również na maturę, egzaminy na studiach i pierwszą rozmowę o pracę. Warto zatem wybrać klasyczny garnitur, który przez kilka kolejnych lat będzie nam uniwersalnie służył. Może się wydawać, że w tej roli idealnie sprawdzi się czarny garnitur, jednak tak naprawdę kolor ten jest przypisany do okazji wieczorowych. Zdecydowanie bardziej uniwersalny jest kolor granatowy, w którym każdy mężczyzna wygląda dobrze. W tak młodym wieku nie zaleca się natomiast garniturów grafitowych, które są dosyć konserwatywne i stateczne.

Tkanina i fason

Garnitury cechują się tym, że jeden zestaw może służyć mężczyźnie nawet przez kilkadziesiąt lat. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy zakupimy garnitur dobry jakościowo. Nie powinny nas dziwić zatem ogromne różnice w cenie poszczególnych zestawów – wynikają one właśnie z rodzaju tkaniny, z której uszyto garnitur. Jeżeli chcemy postawić na jakość, to nie mierzmy nawet spodni i marynarek, które mają w składzie akryl, poliester czy poliamid. Najtrwalsze są garnitury z naturalnej owczej wełny, moheru oraz kaszmiru. Garnitur zawsze powinien być dopasowany. Młodego mężczyzny nie powinien przekonać argument, że przecież może przytyć, więc lepiej mieć zapas. Kupując garnitur na studniówkę należy zadbać o to, aby na tę noc był idealnie skrojony. Jeżeli faktycznie za jakiś czas zmienią się nasze proporcje, to wtedy należy się zająć przeróbkami.

***

A co ubrać na garnitur? Sprawdź ten adres.