Wybieramy idealny materac!

Posted by in Wnętrza

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. To prawda znana od bardzo dawna. Czy kiedykolwiek mieliście tę wątpliwą przyjemność wstania lewą nogą, z bólem pleców lub ogromnym bólem głowy?

Zapewne tak. Niestety pomimo wielu przemyśleń i długich godzin spędzonych na wyszukiwaniu problemu ów dolegliwości wciąż nie możemy znaleźć  punktu wyjścia do odnalezienia konsensusu.

Jak się jednak bardzo często okazuje, problem jest bliżej niż możemy sobie wyobrazić.

Wszystkie problemy: nerwowość, poczucie zmęczenia, niewyspania i bóle w kręgosłupie wynikają z tego jak odpoczywamy i na czym śpimy w nocy.

I nie chodzi tutaj wcale o wielkość łóżka, ale przede wszystkim o materac, który ma bezpośredni kontakt z naszymi plecami.

Jak dobrać idealny materac dla naszych pleców?

Odpowiednio dobrany materac, który zapewni komfort spania oraz spowoduje rzeczywisty odpoczynek to przede wszystkim taki, który będzie dopasowany do naszej wagi, wzrostu oraz sposobu spania.

Tylko takie indywidualne wyznaczniki mogą rzeczywiście dać ukojenie naszym plecom.

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaki materac wybrać, przede wszystkim zacznij od jego przetestowania. W wielu sklepach bez problemu można się na materacu położyć i sprawdzić jak zachowuje się pod wpływem naszego ciała.

Oczywiście nie od razu powinniśmy podejmować decyzję. Lepiej jest wypróbować kilka egzemplarzy i porównać je na tyle by móc rzeczywiście wyciągnąć jakieś wnioski.

Powiedz mi jak śpisz, a ja powiem Ci jaki materac wybrać!

Uwaga, pozycja naszego snu, to bardzo ważna informacja o tym, jaki produkt wybrać. Jeżeli śpimy na plecach bezwzględnie przyda nam się materac, który da wsparcie dla karku i dolnej części kręgosłupa.

Twardość materaca

To jak twardy materac wybierzemy w największym stopniu zależy od wagi jaką posiadamy. Im nasza waga jest wyższa tym materac powinien być twardszy bez względu na to czy jest on wykonany z pianki, lateksu, czy sprężyny. Grunt w tym, by się nie zapadał.

Jeśli z kolei wybieramy materac dla dziecka(np. w sklepie budowlanym), skorzystajmy z takich produktów, które są wykonane np. z pianki poliuretanowej. W ten sposób zaoszczędzimy naszym dzieciom narażenia na różnego rodzaju alergie.