Wybór huśtawki ogrodowej

Posted by in Inne

Bez wątpienia samo słowo huśtawka kojarzy nam się rzecz jasna z dzieciństwem, z chwilami pełnymi radości podczas chwil spędzonych na tym urządzeniu, niejednokrotnie okraszonych sporą porcją adrenaliny. Mówiąc jednak o huśtawce ogrodowej mamy w głównej mierze na myśli chwile relaksu, które to urządzenie nam zapewnia.

Typowych huśtawek ogrodowych pojawia się na naszym rynku coraz więcej. Należy pamiętać również o tym, że są one specyficzne i w każdym z modeli możemy odnaleźć to coś, co przywoła nas do jego wyboru. Co więcej taka huśtawka spełni idealnie rolę zabawową dla naszych dzieci, ale i dla dorosłych będzie świetną receptą na wieczór. Warto więc przebierać i zwracać uwagę na poszczególne parametry tych urządzeń.

Co najważniejsze, huśtawka ogrodowa niekoniecznie musi się nadawać wyłącznie do ogrodu, świetnie sprawdzi się tez na większym balkonie i tarasie, oczywiście odpowiednio zabezpieczonym, aby z nikt z niego nie „wyfrunął”. Jest idealna, kiedy potrzebujemy spędzić wolną chwilę na powietrzu i tutaj oczywiście ogród odgrywa kluczową rolę. Jeśli zdecydujemy się na jej umieszczenie w tym miejscu, to należy pamiętać o tym, żeby nasza huśtawka dobrze komponowała się z otoczeniem, pasowała kolorystycznie i wizualnie do naszej przestrzeni ogrodowej oraz „zaprzyjaźniła” się z pozostałymi elementami, takimi jak inne meble ogrodowe.

Niezwykle istotny przy wyborze jest oczywiście sam materiał wykonania, który powinien być przede wszystkim solidny, aby ze spokojem na naszej huśtawce mogła usiąść nawet para dorosłych z dzieckiem. Huśtawki ogrodowe są najczęściej albo metalowe albo też drewniane. Metalowa niekoniecznie jest zawsze solidnie wykończona i na to warto zwracać uwagę, z pewnością jednak jest łatwa w utrzymaniu czystości, powinna być też odporna na rdze i warunki atmosferyczne. Metalowe urządzenia są też zazwyczaj lżejsze ze względu na zastosowanie pustych rurek. Jeśli chodzi o huśtawki wykonane z drewna to z pewnością są bardziej stylowe i ponadczasowe, ale tutaj również trzeba zwrócić uwagę na wykonanie i solidność danego drewna, z pewnością będą one bardziej stabilniejsze, jeśli jesteśmy bardziej narażeni na mocne podmuchy wiatru w naszej okolicy.

Kluczowe elementy w huśtawce ogrodowej to także dach i siedziska. Należy pamiętać o tym, aby dach był wykonany z wytrzymałego płótna i dobrze radził sobie z powstrzymywaniem nadmiernego promieniowania słonecznego. Siedziska muszą być zaś miękkie i wygodne oraz odpowiednio dobrane kolorystycznie, są kluczowe zwłaszcza przy twardych huśtawkach z drewna.