Wycieczka samochodem do Chorwacji

Posted by in Turystyka

Chorwacja to stosunkowo nieduże państwo, jego piękno i ciekawa historia sięgająca jeszcze czasów antycznych przyczyniają się jednak do tego, że jest ono dobrze znane wielu Polakom.Wakacyjne wypady nad krystalicznie czysty Adriatyk cieszą się niesłabnącą popularnością już od co najmniej kilkunastu lat, przyczyn zainteresowania tym krajem można zaś doszukiwać się i w tym, że „wakacyjny raj” nie jest wcale położony zbyt daleko od polskich granic. To właśnie odległość możliwa do pokonania w ciągu zaledwie jednego dnia przyczynia się do tego, że nasi rodacy udając się do Chorwacji wybierają nie tylko połączenia lotnicze i autobusowe, ale również własny samochód. Niekiedy obawiają się, że wycieczka samochodem do Chorwacji może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, najczęściej przekonują się jednak, że nie mieli powodów do niepokoju.

Sam dojazd do Chorwacji nie jest zbyt trudny, wielu kierowców żartuje więc, że najwięcej niedogodności czeka ich w rodzinnym kraju, polskie drogi ustępują bowiem tym, które można spotkać w Czechach, Austrii, a w końcu również w samej Chorwacji. Warto zwrócić uwagę i na to, że podróż z Polski do Chorwacji może przebiegać dość szybko. Owszem, niektórzy pasażerowie mają prawo narzekać, że w czasie jej trwania nie napotykają zbyt wielu miejscowości, kierowcom odpowiada jednak to, że nie muszą przebijać się przez uliczne korki i obawiać się, że zmarnują cenne godziny klucząc po pozbawionych obwodnic miasteczkach.


Sama podróż przez Chorwację również nie wymaga umiejętności, których pozazdrościliby nam zawodowi rajdowcy. Gospodarze dbają o to, aby stan ich dróg wywoływał podziw, a nie rozczarowanie, a turystyczna mapa Chorwacji sprawia, że możliwe jest sprawne poruszanie się nie tylko po drogach szybkiego ruchu, ale i po tych, które ciągną się pomiędzy atrakcyjnymi podróżniczo miejscowościami. Wspomniana mapa przyczynia się zresztą do tego, że wakacje w Chorwacji mogą być jeszcze bardziej udane niż początkowo moglibyśmy się tego spodziewać, nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że sugeruje turystom odwiedzenie zapierających dech w piersiach miejsc, o istnieniu których nigdy mogliby się oni nie dowiedzieć. Jeżeli dodamy do tego życzliwość miejscowej ludności i sporą tolerancję, jaką wykazują się chorwaccy policjanci w stosunku do turystów, z pewnością dojdziemy do wniosku, że wycieczka samochodem do Chorwacji to znakomity pomysł.