Zabytkowa kamienica przy ulicy Prusa 38 Wrocław już oddana do użytku

Posted by in Budownictwo, Nieruchomości

W marcu bieżącego roku zakończyła się już jedna z najatrakcyjniejszych inwestycji wrocławskiego rynku budowlanego. Działająca od 2005 roku firma deweloperska oddała do użytku lokale mieszkalne oraz użytkowe w odrestaurowanej, renesansowej kamienicy położonej przy ulicy Prusa 38 Wrocław. Zainteresowani ich kupnem inwestorzy na uroczystym spotkaniu przygotowanym przez dewelopera mogli zapoznać się z ofertą i obejrzeć przygotowane na sprzedaż lokale.
Oddanie do użytku odrestaurowanej kamienicy wzbogaciło wrocławski rynek nieruchomości o luksusowe lokale mieszkalne jedno, dwu a nawet czteropokojowe o powierzchni użytkowej od około trzydziestu do sześćdziesięciu metrów kwadratowych. W sprzedaży dostępny jest również utrzymany w stylu renesansowym apartament znajdujący się na ostatniej kondygnacji kamienicy.

Jedną z największych zalet inwestycji przy ulicy Prusa 38 Wrocław jest jej lokalizacja. Kamienica położona jest na terenie Starego Miasta w zielonej okolicy parku Stanisława Tołpy, Ostrowa Tumskiego oraz nadbrzeża Odry co gwarantuje odpoczynek z dala od zgiełku wrocławskich ulic w ciszy i spokoju. Dobrze rozbudowana infrastruktura komunalna oraz komunikacyjna znacznie ułatwi życie przyszłych mieszkańców zabytkowej kamienicy. W promieniu około stu metrów od budynku znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, przedszkole oraz szkoły. Rodziny z małymi dziećmi, które zdecydują się na zakup jednego z oferowanych w sprzedaży mieszkań mogą liczyć na spokojną zabawę swoich pociech na placu zabaw skweru położonego na wprost kamienicy.
Podczas przeprowadzonych prac budowlanych deweloper zachował renesansowy charakter kamienicy wzbogacając ją o nowoczesne a co się z tym wiąże bardziej funkcjonalne rozwiązania architektoniczne i wykończeniowe. W budynku znajduje się cicho pracująca winda, która obsługuje wszystkie kondygnacje oraz podjazd przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Ciepło przyszłym mieszkańcom zapewnia centralne ogrzewanie miejskie a przed niechcianymi gośćmi chronią zamontowane we wszystkich lokalach mieszkalnych drzwi antywłamaniowe oraz video domofon.