Zainwestuj w kasetony podświetlane

Posted by in Reklama i marketing

Odkąd tylko istnieje handel, przedsiębiorcy prześcigają się w sposobie przyciągania uwagi klienta. Nakręcają spoty reklamowe, wykupują miejsce w gazecie, rozwieszają plakaty… Ta ostatnia forma reklamy przestaje działać w nocy, gdyż tylko w dzień jest dobrze widoczna, a tych, którzy zainteresują się plakatem w świetle latarni, jest z pewnością niewiele. Co zatem zrobić, by nasza reklama funkcjonowała zarówno w dzień i w nocy? Zainwestować w kasetony podświetlane.

Kasetony z napinanym licem

Formą baneru, która sprawdza się najlepiej jest kaseton z napinanym licem. Mają one dość duże gabaryty i są podświetlane LED lub świetlówkami, co obniża ich koszty eksploatacji. Kasetony podświetlane wykonuje się ze specjalnego materiału – winylu, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako reklama zewnętrzna. Jest odporny na zmieniające się warunki pogodowe, nie roztopi w słońcu, ani nie rozpuści w deszczu. Dodatkowym atutem kasetonu jest możliwość wymiany grafiki, bez ingerencji w metalową konstrukcję baneru. Skończyła się promocja? Stara reklama jest nieskuteczna? Zmieniasz grafikę i gotowe!

Światło i kolor

Podświetlenie i nasycone barwy to nadal jedne z najskuteczniejszych sposobów na to, by odbiorca zatrzymał na reklamie wzrok kilka sekund. Zaledwie tyle wystarczy, by zdążył przeczytać to, co mamy mu do zaoferowania i wchłonął treści podprogowe. Dlatego też kiedy te dwie jakości są połączone, działają ze zdwojoną siłą! W produkcji kasetonów podświetlanych stosuje się również specjalne tusze lateksowe, dzięki czemu kolory mają nasyconą barwę, a czerń ma głęboki odcień, a nie jest grafitem. Teraz wyobraź sobie, że podświetlasz od wewnątrz tak intensywne barwy. Efekt? Reklama nieodparcie przyciąga wzrok magią światła i koloru, oczarowuje. Teraz po tym jak zadbałeś o formę, wystarczy dobrać odpowiednio kuszącą treść.
Zwrócenie na siebie uwagi odbiorcy przypomina nieco zwierzęce gody. Trzeba zrobić wszystko, by wyróżnić się z tłumu, pozostać zauważonym. Kolor i światło to jedne z najlepszych sposobów, by zabłysnąć. Inną równie skuteczną formą może być… skandal. Afera, kontrowersyjna reklama sprzedają się szybko, jak świeże bułeczki. Jeśli jednak wolisz zachować klasę i nie zniżać się do tego poziomu, sięgnij po inne, również skuteczne metody. W przypadku gdy, jesteś otwarty i nie boisz się krytyki, połącz wzbudzającą emocję reklamę i umieść na podświetlanym kasetonie. Długo nie powinieneś czekać na rezultaty…