Zakupy na wielką skalę

Posted by in Budownictwo

markety budowlaneBudownictwo ma już to do siebie, że tutaj nic nie dzieje się „trochę”. Budowa bądź remont czegokolwiek, to zawsze duże przedsięwzięcie, które czasami może przyjmować skalę bardzo dużą, lub nawet gigantyczną. W zawiązku z tym liczy się dosłownie każdy grosz, ponieważ kilka groszy różnicy w cenie na jednym przedmiocie nigdy jakoś istotne dla nas nie będzie, ale jeśli mamy tutaj do czynienia z kilkoma tysiącami sztuk przy jednym zakupie, nasze kilka groszy może zmienić się z miejsca w kilkaset złotych. Dlatego właśnie musimy za wszelką cenę poszukiwać okazji, w których te kilka groszy uda nam się urwać za każdym razem.

Najłatwiej jest o to oczywiście w internetowych marketach budowlanych (zobacz np. internetowy sklep Leroy Merlin). Dla nich także każda transakcja liczona jest w tysiącach sztuk, co jeszcze trzeba przemnożyć przez ilość klientów, którzy będą dokonywać zakupów. Nie ma tutaj ograniczenia związanego z dostępnością terytorialną, dlatego też z internetowych sklepów budowlanych mogą korzystać ludzie z całej Polski, niebędący w żaden sposób z nimi związani odległością. Jest to możliwość drastycznego zwiększenia obrotów, co z kolei przekłada się na możliwość dokonywania sprzedaży po niższych cenach.

Dla takiego internetowego sklepu budowlanego nie ma zwykle różnicy, czy sprzeda jedną rzecz z zyskiem stu złotych, czy dziesięć rzeczy z zyskiem po dziesięć złotych, a w praktyce okazuje się, że o realne zrealizowanie tej drugiej transakcji znacznie łatwiej, niż o zrealizowanie tej pierwszej. Dlatego właśnie powinniśmy zwracać uwagę na sklepy działające w internecie. Nawet jeśli różnice w cenach nie są jakoś specjalnie istotne, bardzo szybko zauważymy, że każda posiadająca kilka pozycji faktura będzie bardzo różniła się od proformy, którą możemy dostać w dowolnym sklepie klasycznym. Niby nie będzie jakichś większych różnic w cenach, ale kiedy dojdzie do realnego płacenia, nagle jakoś rachunek okaże się strasznie rozdęty. W sklepie budowlanym zlokalizowanym w internecie takie pęcznienie sum nie zachodzi.

Przy dużych ilościach towaru warto jest też czasami skontaktować się z właścicielem internetowego sklepu. Są to osoby zwykle bardzo elastyczne, które mogą jeszcze coś z ceny opuścić, zwłaszcza jeśli będziemy kupować towar, który ma u nich raczej mały zbyt. Rzadko zdarza się, że sklepy mają coś na swoich magazynach, ale zwykle posiadają odpowiednie opcje zakupowe.