Zalety ogrzewania gazowego

Posted by in Poradniki

Ogrzewanie gazowe to rozwiązanie bardzo wygodne. Przeważnie jest tańsze od prądu, sprawdza się również tam, gdzie dostęp do innych paliw bywa utrudniony.

Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, ogrzewanie gazowe jest bardzo wygodne, a to dzięki zaawansowaniu technologicznemu. Można powiedzieć, że chyba lepiej pod tym względem prezentują się tylko piece elektryczne. Na sterowniku jesteśmy w stanie ustawić dosłownie wszystko, czyli średnią temperaturę w ciągu dnia i nocy, czy najlepiej dopasowane spalanie do warunków zewnętrznych. Dzięki takim ustawieniom możemy utrzymać komfortowe temperatury w domu przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Zbiornik gazu będzie wystarczający na kilka miesięcy, a w czasie tego czasu nie trzeba będzie martwić się o dostawę paliwa, podkładanie do pieca czy o inne zadania.

Co ważne, dostawcy gazu mogą go dostarczyć praktycznie wszędzie. Odmiennie niż w sytuacji z gazem ziemnym z sieci, nie jesteśmy ograniczani możliwościami wykonania przyłącza. To także bardzo dobre rozwiązanie tymczasowe, jak dostawca gazu ziemnego oznajmia, że przyłączenie do sieci możliwe będzie za kilka lat. Tak więc dobrze wiedzieć, że w kotle gazowym trzeba tylko wymienić dysze, żeby dostosować go do nowego rodzaju paliwa.

Takie ogrzewanie gazowe cechuje się wysoką wartością opałową, co jest przecież bardzo ważne. Górna wartość wynosi 46,34 MJ/kg, co oznacza, że jest to wartość o wiele większa niż węgla czy drewna. Widzimy więc jak na dłoni, że opłacalność wykorzystania tego paliwa jest naprawdę wysoka, mimo zdecydowanie niższych cen paliw stałych.

No i na koniec, ale wcale nie mniej ważne kwestia ekologii. Jakość spalin powstałych ze spalania LPG jest na pewno wyższa od innych paliw. W tej kategorii jedyną konkurencją jest gaz ziemny. Tak więc, jak widać, jest to paliwo, na które w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę, jeśli zależy nam na środowisku.

Jak zbierzemy te wszystkie cechy, to jak na dłoni zobaczymy, że ogrzewanie gazowe opłaca się pod wieloma względami. Warto więc rozpatrzyć ten sposób ogrzewania, gdy będzie planować to działanie w naszym domu. Więcej pod adresem http://www.poradnik-kobiety.pl/zastanawiasz-sie-nad-ogrzewaniem-gazowym-poznaj-zalety-i-wady-takiego-rozwiazania/