Zaplanuj mądrze wykończenie mieszkania

Posted by in Budownictwo

Wykończenie wnętrz jest procesem długotrwałym i dosyć kosztownym. Składa się na wiele czynności, które trzeba starannie zaplanować. Najlepiej zostawić to fachowcom. Specjaliści ułożą sensowny plan działania i pomogą rozwiązać nieprzewidziane trudności.

Jeżeli jednak wykończenie wnętrz przeprowadzamy sami, trzeba działać zgodnie z pewnym harmonogramem. W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć nad rozkładem pomieszczeń. Ustalić gdzie ma być kuchnia, łazienka. Jeśli jest to niezbędne, wyburzyć lub postawić ściany działowe. Gdy dom lub mieszkanie nie jest nowe, musimy zdemontować i usunąć wszystko co zbędne. Następnie w odpowiedni sposób układamy poszczególne instalacje (elektryczną, wodną, kanalizacyjną). W dalszej kolejności trzeba zająć się podłogami (warstwa izolacyjna i wyrównanie) oraz przeprowadzić tynkowanie sufitów i ścian.

Kolejnym etapem wykończenia wnętrz jest zamontowanie parapetów wewnętrznych. Kolejną czynnością będzie gruntowanie i malowanie sufitów, a potem wykończenie ścian (założenie płyt gipsowo-kartonowych, gruntowanie, malowanie, tapetowanie, ułożenie boazerii, montaż drzwi). Prawie na samym końcu kończymy podłogi (parkiet, glazura, wykładziny, panele). Ostatnim etapem wykończenia wnętrz jest montaż elementów oświetlenia, ustawienie mebli, wniesienie sprzętów elektronicznych i przedmiotów codziennego użytku.

Podczas każdego etapu pamiętajmy koniecznie, żeby starać się zmniejszać koszty remontu. Oznacza to, żeby kupować jak najbardziej korzystnie materiały. Nie chodzi na pewno o to, by na wszystkim przesadnie oszczędzać, bo to może nam się nie opłacać na dłuższą metę. Bardziej chodzi o to, żeby szukać oszczędność tam, gdzie to możliwe. Oszczędność nie może wpływać na jakość. Tam, gdzie jest możliwość oszczędności, ale może ucierpieć jakość wykonania lepiej zrezygnować z takiej inicjatywy. Należy zbilansować takie działanie. Być może w jednym sklepie te same bidety i umywalki kosztują mniej niż w innym. Sprawdźmy to zamiast przepłacać. Sprawdź ciekawe oferty na http://armaturawodna.pl/.