Zastosowanie płytek ceramicznych

Posted by in Wnętrza

Coraz więcej osób w Polsce interesuje się wyrobami ceramicznymi, takimi jak płytki ceramiczne i kafelki. Produkty tego typu posiadają bardzo wiele zalet i można je wykorzystywać na wiele sposobów. Poniżej można znaleźć informacje na temat produktów ceramicznych oraz ich najczęstszego zastosowania.

Płytki ceramiczne wykonane są z gładkiego materiału, który umożliwia łatwe usuwanie różnych zanieczyszczeń z ich powierzchni. W związku z tym stosowane są one głównie na ścianach pomieszczeń, w których łatwo o zabrudzenia.

Pomieszczeniami tymi są łazienki oraz kuchnie. Dodatkowo producenci umieszczają na płytkach interesujące wzory, które stanowią ciekawą ozdobę tych pomieszczeń. Kupując płytki w sklepach, gdzie jest duży wybór, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Po pierwsze, produkt który wybierzemy musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie ma niczego gorszego od popękanych płytek w kuchni lub łazience. Oprócz tego ich kolor i wzór musi być dopasowany do kolorystyki pomieszczenia, w którym się znajdą. Ma to ogromny wpływ na estetykę takiego miejsca.

Kafelki są podobne do płytek, jednak produkty te umieszczane są na podłogach. Zazwyczaj są cięższe, trwalsze i większe (mogą takie być, ponieważ są mocowane do podłóg, z których nie spadną).

Podobnie do płytek, kafelki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które łatwo się czyści. Z tego powodu często można spotkać takie elementy wystroju w kuchniach i łazienkach. Jeśli decydujemy się na zakup kafelków w sklepach budowlanych, to należy zwrócić uwagę na jakość materiałów, grubość kafelków oraz ich kolor i wzór.

Na szczęście sklepy w Polsce są dobrze zaopatrzone i wybranie produktu spełniającego nasze potrzeby nie będzie większym problemem.

Decydując się na zakup kafelków lub płytek ceramicznych w sklepach, takich jak Leroy Merlin należy się również zaopatrzyć w kleje, fugi i narzędzia umożliwiające montaż takich elementów. Klej powinien mieć dobre właściwości wiążące i powinien szybko schnąć. Jest to szczególnie ważne w przypadku kleju do płytek mocowanych na ścianie, ponieważ istnieje ryzyko ich spadnięcia.