Zimowe śniegowce!

Posted by in Kobiety, Moda

Śniegowce – już sama nazwa wskazuje z jakim typem obuwia mamy do czynienia. Grube, ciepłe a przede wszystkim trwałe świetnie chronią nasze nogi przed chłodem, mrozem i śniegiem. Nie przemakają. Stawią czoła nawet największym zaspom i chlapom. Obuwniczy must have zimy!

Do najbardziej znanych i popularnych rodzajów śniegowców należą EMU. Najlepsze i najcieplejsze są te oryginalne, które wykonane zostały z wełny merynosów. Nie należą może do najładniejszych modeli obuwia, mimo to są bardzo modne. Historia butów Emu sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Zostały stworzone przez w Australii z myślą o tamtejszych warunkach pogodowych. Ich twórca Andrew Raggat  zaprojektował buty o niezwykłych właściwościach : ogrzewają latem i chłodzą zimą.

Kolejną propozycją są dość toporne, pikowane modele śniegowców na grubej, gumowej podeszwie. Wersji kolorystycznych jest naprawdę wiele. Producenci łączą najmodniejsze motywy i kolory z wykończeniami jak sznurki, zamki i stopery.

Innym rodzajem są mukluki – to rodzaj obuwia z dość długą tradycją. Noszone są przede wszystkim przez ludzi zamieszkujących Arktykę. Tradycyjne mukluki były szyte początkowo tylko ze skóry foki lub renifera, dzięki czemu dawały ich właścicielowi ciepło, jednocześnie zabezpieczając stopę przed wilgocią. Dziś muklukami nazywane są popularne od kilku lat specyficzne  śniegowce, które szyte są zwykle z materiałów sztucznych, które jedynie imitują skórę. Do wielu modeli wykorzystuje się tez skórę ekologiczną.

Śniegowce to idealne obuwie na srogą zimę. W nadchodzącym sezonie jesień-zima będą dodatkowo najmodniejszymi butami zimowymi. Noszą je takie gwiazdy jak Kate Moss czy Jessica Alba.  Cechą charakterystyczną dla ocieplanych śniegowców jest to, że mimo swoich sporych rozmiarów i dość ciężkiego wyglądu, są niezwykle lekkie. Niektóre fasony ocieplane są przy pomocy specjalnego, wymiennego wkładu, dzięki czemu można je nosić nawet przez kilka długich sezonów.

Dla antyfanek butów na płaskiej podeszwie producenci przygotowali również specjalne modele na obcasie, które wysmuklą sylwetkę i dodadzą parę centymetrów. Ten rodzaj śniegowców idealnie sprawdzi się do bardziej eleganckich stylizacji ze spódnicą czy sukienką.

Typowe śniegowce najlepiej będą prezentowały się w górach i na stoku. Ich dość oryginalny wygląd może przyciągać wzrok. W kwestii modowej bowiem do najładniejszych nie należą… Zastanówmy się jednak co jest dla nas najważniejsze: komfort noszenia i gwarancja suchej stopy czy wygląd?